KONST / Litografier / Färglitografi 14744179

nr 1474 4179

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Signerad, numrerad 21/40, daterad 1961. Färglitografi, bildmått: 53x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x55 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 13 juni 2022
kl 19:40:59

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén